Kurs Excel Online

Program Microsoft Excel po raz pierwszy pojawił się na rynku ponad 30 lat temu. Przez wszystkie te lata zyskał on ogromną popularność i dziś wykorzystywany jest jako narzędzie do gromadzenia oraz analizowania różnego rodzaju danych. Jego znajomość to jedna z najczęściej wymaganych umiejętności przez pracodawców. Ukończenie kursu Excel online pozwala poznać ten program oraz jego funkcjonalności, które mogą być przydatne w karierze zawodowej.

Do czego można wykorzystać program MS Excel?

Excel to arkusz kalkulacyjny, który mimo tego, iż na rynku dostępnych jest wiele tego typu programów nadal cieszy się największą popularnością. Umiejętność posługiwania się nim jest wręcz wymagana na wielu stanowiskach w różnego rodzaju branżach. Jego znajomość daje więc możliwość rozwoju zawodowego i jest pomocna zwłaszcza w przypadku osób poszukujących pracy. Doskonałym sposobem na to, aby zdobyć umiejętność swobodnego wykorzystywania oferowanych przez ten arkusz kalkulacyjny funkcji jest kurs Excel online, podczas którego można zgłębić jego tajniki. 

Excel pozwala na tworzenie baz danych, które można w dowolny sposób edytować, uzupełniać, a także analizować. Dzięki niemu można zaoszczędzić sporo czasu, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku branż, w których wyciąganie wniosków ze zgromadzonych danych wykorzystywane jest w codziennej pracy. Taka analiza może być również niezwykle pomocna w określeniu aktualnej kondycji przedsiębiorstwa, co z kolei może usprawnić wiele procesów w nim zachodzących.

Dlaczego warto zapisać się na kurs Excel online?

Główną zaletą umiejętności obsługi programu Excel jest to, że można ją wykorzystać do ułatwienia sobie codziennej pracy. Dzięki niemu można przetworzyć w krótkim czasie ogromne ilości danych, których przeanalizowanie w inny sposób byłoby wręcz niemożliwe. Efektywne wykorzystanie programu Excel pozwala więc zaoszczędzić ogromną ilość czasu, który można spożytkować w inny sposób. Ukończenie kursu Excel online przez pracowników pozwala również skutecznie zautomatyzować pracę całego zespołu.

Kurs ms Excel pozwala także zdecydowanie lepiej zrozumieć zgromadzone w nim dane. "W mojej pracy na co dzień wykorzystuję ogromne ilości danych, których przetworzenie oraz poprawna analiza bez znajomości programu Excel byłoby niemożliwe"- podkreśla Specjalista ds. zarządzania Bazą Klientów z jednej ze znanych firm.

Wśród zalet znajomości programu Excel trzeba podkreślić także to, że umożliwia on przygotowywanie przejrzystych wizualizacji danych w postaci tabelek, wykresów itd. Taka umiejętność, której zdobycie gwarantuje kurs Excel jest niezwykle przydatna w różnego rodzaju branżach np. do planowania działań marketingowych czy reklamowych.

Korzyści ze znajomości programu Excel w codziennym życiu

Na kurs Excel online warto także zdecydować się ze względu na to, że jego znajomość może być przydatna nie tylko w wykonywaniu obowiązków zawodowych, ale również w życiu codziennym. Może on doskonale sprawdzić się przede wszystkim do:

  • planowania wydatków i kontrolowania domowego budżetu,
  • tworzenia listy kontaktów i przydatnych adresów,
  • sporządzania listy gości na różnego rodzaju okazje,
  • prowadzenia domowej księgowości.

Jest to jedynie kilka podstawowych zastosowań w życiu codziennym, ponieważ poznanie funkcjonalności tego programu może przydać się do wielu innych celów.

Jak wybrać odpowiedni kurs Excel?

Na samym początku trzeba zastanowić się, jaki poziom kursu Excel online będzie najbardziej odpowiedni dla nas. Można bowiem wybierać między poziomem podstawowym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym. Jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z tym programem lub jego znajomość ogranicza się do podstawowych funkcji warto zacząć naukę od poziomu podstawowego. Dzięki niemu można zdobyć umiejętność prawidłowego wprowadzania, edytowania i analizowania danych, wykorzystywania podstawowych formuł i funkcji oraz prostych analiz.

Kurs Excel online na poziomie średniozaawansowanym dedykowany jest osobom, które posiadają już podstawową wiedzę w tym zakresie i pragną poszerzyć ją o umiejętność stosowania bardziej rozbudowanych formuł i funkcji, korzystania z różnego rodzaju odwołań, tworzenia wykresów itd. Taki kurs sprawi, że poruszanie się po funkcjonalnościach programu Excel będzie zdecydowanie łatwiejsze, a co najważniejsze, bardziej efektywne.

Kurs na poziomie zaawansowanym pozwala poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi programu o najbardziej wyspecjalizowane oraz zaawansowane jego możliwości. Jest on przeznaczony głównie dla osób, które wykorzystują go do codziennej pracy i chcą sobie ją ułatwić. Po jego ukończeniu uczestnik potrafi obsługiwać zaawansowane funkcje, formatować zgromadzone dane, wykonywać skomplikowane obliczenia za pomocą formuł oraz funkcji. Taki kurs pozwala również korzystać swobodnie z zaawansowanych filtrów, które jeszcze bardziej pomagają zautomatyzować swoją pracę.

Wybór odpowiedniego kursu z programu Excel ma ogromne znaczenie, gdyż pozwoli zdobyć niezbędną wiedzę oraz umiejętności. Ułatwi to codzienne życie, a także otworzy nowe możliwości rozwoju zawodowego.

Najpopularniejsze kalkulatory

Kontakt

xBlue.pl
Brzeziny, ul. Nidziańska 1/12
26-026 Morawica

+48 607 802 292
kontakt@xblue.pl

pon-pt: 9:00 - 17:00
sob-niedz: nieczynne

xBlue.pl 2009 ©  All Rights Reserved