Jak xKalkulator AR pomoże w przygotowaniu oferty handlowej

Zobacz film jak działa xKalkulator dedykowany do tworzenia ofert w agencji reklamowej

Tworzenie oferty handlowej za pomocą arkusza xKalkulator AR

Poświęcasz kilka godzin dziennie na wycenę zleceń dla klientów? Pracownik nie jest w stanie samodzielnie oszacować kosztów lub popełnia błędy? Wycena, którą przygotowujesz jest skomplikowana i czasochłonna? Ta oferta jest dla Ciebie.

xKalkulator AR - Arkusz kalkulacyjny Libre Office Calc przeznaczony dla agencji reklamowej / drukarni wspomagający przygotowanie oferty dla klienta.

pdf-icon
PDF

Przykładowa oferta w pliku pdf

Pobierz 

Tworzenie oferty handlowej za pomocą arkusza xKalkulator AR

Przedstawiamy działanie xKalkulatora na przykładzie przygotowania oferty na ulotki i plakaty w druku cyfrowym. Przykładowy wygląd okna w zakładce „Kalkulator” przed przystąpieniem do pracy na xKalkulatorze:

ulotki-i-plakaty-zrzut

Po lewej, na żółtych polach, znajdują się się parametry wyceny. Operator xKalkulatora będzie wybierał z poszczególnych list właściwe kryteria.Po wypełnieniu wszystkich pól w kolumnach „Szczegóły wyceny” zostaną obliczone stosowne wartości, natomiast w kolumnie „Cena” będzie podana łączna cena netto za wybrane opcje. Przykładowy wygląd okna po wyborze parametrów wyceny:

ulotki-plakaty-zrzut-2

Kliknięcie niebieskiego przycisku, widocznego po prawej stronie pod ceną netto, spowoduje dodanie pozycji do oferty. Aby dodać kolejną pozycję, należy podać wymagane parametry wyceny dla kolejnego produktu i ponownie kliknąć przycisk „Dodaj pozycję do oferty”.

Wprowadzanie modyfikacji

Skrypt xKalkulator umożliwia samodzielną edycję parametrów potrzebnych do wyceny. Operator może zmieniać ceny, opisy parametrów oraz dodawać lub usuwać istniejące dane, w tym także regulować wysokość narzutów na poszczególnych produktach. Własne parametry definiujemy w arkuszach Ustawienia.

Wydruk oferty

Wszystkie produkty, które sparametryzowano w zakładce „Kalkulator” i które zostały dodane do oferty, będą wyszczególnione w tabeli w zakładce „Oferta do druku”. Po prawej stronie znajdują się 3 przyciski, pierwszy nadaje aktualną datę i generuje numer wyceny, drugi eksportuje ofertę do pliku pdf, trzeci zapisuje do pliku ods do późniejszej edycji. Plik pdf i ods automatycznie zapiszą się w folderach pdf i ods utworzonych podczas instalacji skryptu na dysku c w folderze wyceny.

Wersje i koszt xKalkulatora AR

Cena za pełną wersję wynosi 399 zł brutto (druk cyfrowy, offsetowy, wizytówki, druk wielkoformatowy, banery i siatki, dodatkowe usługi) i w tej kwocie zapewniamy:
- dostosowanie do danych i wymagań klienta czyli uzupełnienie parametrów, danych kontaktowych itp.
- ewentualna zmiana sposobu obliczeń (dodanie lub usunięcie składowych)
- zaprojektowanie jednego dodatkowego modułu np. przygotowywanie ofert dla naklejek, pieczątek czy też inne usługi jakie Państwo oferują. Oczywiście sposób wyliczeń zaprojektowany po konsultacjach.
W przypadku większej ilości modułów koszt do ustalenia indywidualnie ale z reguły jest to kwota 63 zł brutto za sztukę.

Istnieje również możliwość zamówienia wersji uwzględniającej tylko wydruki cyfrowe, offsetowe i wizytówki. Cena 249 zł brutto, tutaj w cenie zapewniamy:
- dostosowanie do danych i wymagań klienta czyli uzupełnienie, danych kontaktowych
- ewentualna zmiana sposobu obliczeń (dodanie lub usunięcie składowych.

W przypadku pytań prosimy o kontakt. Przygotowujemy również kalkulatory dla innych branż jak produkcja mebli, produkcja parapetów, blatów kuchennych, schodów i wszelkie branże gdzie liczy się szybkość i mały nakład pracy w przygotowaniu oferty dla klienta. Sprawdź też nasz uniwersalny wzór oferty cenowej dla dowolnej branży.

Jak zamówić szablon oferty handlowej?

Aby zamówić odpowiedni arkusz wystarczy wypełnij formularz obok lub wyślij do nas mailem na adres zamowienia@xblue.pl swoje dane do wystawienia faktury proforma, którą wersję wybierasz oraz informacje jakie mają się pojawić na wydrukach czyli nazwa firmy, adres, dane kontaktowe, znak graficzny - logo.

Po opłaceniu przesyłamy gotowy do pracy arkusz z uzupełnionymi danymi klienta.

Nie wiesz jaka wersja arkusza będzie dla Ciebie odpowiednia? 

Zadzwoń 607 802 292 lub napisz kontakt@xblue.pl